Сьогодні в Одеській області відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
За статистикою впливу пандемії коронавірусу на дітей, у період карантину підлітки стали проводити на 80% більше часу онлайн. Разом із цим підвищились звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Сексуальна експлуатація дітей в Інтернеті збільшилась вдвічі.Як і в реальному житті, в Інтернеті на дітей чатують небезпеки та виклики. Сьогодні насилля над дитиною може здійснюватися у віртуальних інтернет-чатах, соціальних мережах, сервісах повідомлень або на ігрових сайтах.
“Ми маємо захистити наших дітей в інформаційному просторі. Для того, щоб користування інтернетом, додатками та іграми приносило дитині лише позитивні відчуття, навчало та розважало. Аби всі ці дії були безпечними для фізичного та ментального здоров’я дитини. Цей рік в Одеській області присвячено дитині та сім’ї, тож обласна державна адміністрація приділяє особливу увагу питанням цифрової безпеки школярів та студентів”, — зазначила заступниця голови ОДА з питань цифрової трансформації Анастасія Бондар.
Одеська обласна державна адміністрація звертається до батьків та дітей із закликом не боятися та звертатися до державних органів, якщо зафіксовано випадки насильства. Для підтримки батьків та дітей щодо питань безпеки в Інтернеті працює урядова консультаційна лінія 1545 (далі обрати 3). Фахівці лінії надають кваліфіковані консультації, а також підвищують рівень обізнаності дітей, батьків, фахівців, що працюють в контакті з дітьми. Здійснювати дзвінки на лінію можна цілодобово, безкоштовно та анонімно.