Голова ОДА Сергій Гриневецький зустрівся з Генеральним консулом Республіки Болгарія в Одесі Свєтославом Івановим
Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький зустрівся з Генеральним консулом Республіки Болгарія в Одесі паном Свєтославом Івановим. Сторони обговорили ряд важливих стратегічних питань.
Голова ОДА підкреслив, що Одеський регіон історично пов’язаний з болгарською спільнотою через своє географічне положення, етнічну, мовну, релігійну близькість та культурно-історичні зв’язки.
«Одещина – багатонаціональний регіон, у якому мешкає понад ста тридцяти національностей, і болгарська діаспора є однією з найбільших. Наші народи дуже схожі між собою – це люди з надзвичайно глибоким світобаченням, шаною до національної історії. Багаті історичні та культурні традиції роблять наш регіон привабливим як для туристів, так і для представників бізнесу, адже область є торговим перехрестям світового масштабу, науково-технічною базою і потужним діловим центром України. Саме на Одещині було створено центр культури вина «Шабо», завдяки чому область стала членом Асамблеї виноробства та виноградарства. До речі, наш регіон є дійсним членом шести європейських структур, зокрема, Асамблеї європейських регіонів; Асоціації європейських прикордонних регіонів; Конференції Приморських регіонів Європи тощо. Ми зацікавлені у поглибленні взаємовигідних зв’язків та залученні інвестицій в усіх сферах і напрямках», – зазначив Сергій Гриневецький.
Також голова ОДА повідомив про хід адміністративно-територіальної та інших реформ в області, зокрема, окреслив ситуацію у містах компактного проживання болгарської діаспори.
Зі свого боку пан Генеральний консул зазначив, що проживання такої великої болгарської діаспори на території Одещини є надійним мостом між Україною та Болгарією. Він висловив свою подяку та шану Сергію Гриневецькому за його багаторічну політичну і громадську діяльність, яка сприяє розвитку україно-болгарських відносин (С. Гриневецький є кавалером Ордену Республіки Болгарія «Мадарски конник», що був вручений йому за особливі заслуги у встановленні, зміцненні та розвитку двосторонніх відносин з Республікою Болгарія).
Також пан Свєтослав Іванов наголосив на проблемних питаннях, що потребують втручання та допомоги з боку обласної державної адміністрації:
– Поновлення авіасполучення між Україною та Болгарією, а саме за маршрутом Одеса – Софія чи Одеса – Варна. Актуальність цього питання спричинено не тільки туристичними інтересами, а, перш за все, тим, що на цей час у вищих навчальних закладах Болгарії навчається понад дві тисячі студентів з Одеської області. До то ж корисним буде обмін досвідом між навчальними закладами Болгарії та Одещини (зокрема йдеться про відкриття факультету із болгарською мовою навчання в Одеському аграрному університеті).
– Упорядкування та приведення у належний стан дорожніх під’їздів та прилеглих територій закладів культури, які популяризують та розвивають болгарську культуру в Одеській області, зокрема, обласного центру болгарської культури в м. Болград та меморіального музею ім. Христо Ботєва в с. Задунаївка Арцизького району та інші.
Сергій Гриневецький взяв інформацію до уваги та повідомив про те, що на цей час відповідно до стратегії розвитку регіону та в контексті розбудови інфраструктурних об’єктів, одним з важливих проєктів стало будівництво нової злітної смуги в Одеському аеропорті, що має вплинути на розширення наших економічних та ділових зв’язків, зокрема, в освітній сфері та туризмі. Також він доповів про підготовку до святкування 200-річчя з дня утворення міста Болград, яке планується провести у серпні за умови нормалізації епідеміологічної ситуації.
«Ми маємо намір зробити місту до ювілею так званий інфраструктурний «подарунок» – те, що дійсно стане корисним та затребуваним для покращення рівня життя мешканців Болграду… Нам необхідно і надалі розвивати те, що вже напрацьовано. Зараз першочергове завдання – раціональна організація роботи в регіоні та підвищення показників якості життя населення. І в цьому напрямку для нас важливий досвід Болгарії як країни, яка нещодавно пройшла відповідні етапи вступу до Євросоюзу. Ми й надалі працюватимемо над створенням комфортних умов для побудови ефективного діалогу з країнами-партнерами», – резюмував Сергій Гриневецький.