18 травня вшановуємо пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу

В цей день 1944 року розпочалася спецоперація військ НКВС з метою звільнення Кримського півострова від корінного населення. Загалом протягом трьох днів з Криму було вивезено понад 190 тисяч кримських татар, майже половина з вимушено переселених загинула.

Масова примусова депортація супроводжувалася цілеспрямованим нищенням історичної пам’яті, самобутньої культури та мови кримськотатарського народу.

Сьогодні російська федерація використовує ті ж самі злочинні практики на тимчасово окупованих територіях – терор, писхологічний тиск, перекручення історії і знищення інтелектуальної еліти, витіснення корінного населення і заміну його росіянами. Зокрема кримські татари потерпають від системних політичних переслідувань, дискримінації за етнічною та релігійною ознаками, насильницьких зникнень, тортур, затримань як у Криму, так і на окупованих територіях півдня України.

Україна разом з партнерами продовжуватиме боротьбу за деокупацію Криму та відновлення справедливості відносно коренних народів.

Вічна пам’ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу!

Більше матеріалів за темою на сайті Українського інституту національної пам’яті: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-pro-deportaciyu-krymskotatarskogo-narodu-1944-roku