Додатковий конкурсний відбір інвестиційних програм (проєктів), що можуть реалізовуватися у 2022 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку

На виконання вимог п. 3 статті 241 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами), наказу Міністерства розвитку громад та територій України. від 15.06.2021 №150 (зі змінами), обласна державна адміністрація оголошує додатковий конкурсний відбір інвестиційних програм (проєктів), що можуть реалізовуватися у 2022 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що подаються на попередній конкурсний відбір, повинні бути розроблені відповідно до погоджених Міністерством розвитку громад та територій України технічних завдань, які відповідають технічним завданням, визначеним Планом заходів із реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Одеської області на період 2021-2027 роки, затвердженим рішенням Одеської обласної ради №1229-VII від 3 березня 2020 року №1229-VII (додаються).

У відборі беруть участь підготовлені в установленому законодавством порядку місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування (далі – заявники) інвестиційні програми і проєкти.

Для участі в оцінці та попередньому конкурсному відборі заявники відповідно до окремих технічних завдань розміщують на онлайн-платформі (new.dfrr.minregion.gov.ua) підписані кваліфікованим електронним підписом керівника заявника інвестиційні програми і проєкти за формою, встановленою Мінрегіоном, разом із документами за переліком, визначеним Мінрегіоном.

Інвестиційні програми і проєкти, реалізація яких передбачає будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт), повинні бути розроблені відповідно до державних будівельних норм та стандартів та забезпечувати комплексний підхід щодо здійснення робіт і заходів на об’єкті будівництва (здійснення комплексу відповідних робіт та заходів у будинку, будівлі, споруді будь-якого призначення в цілому).

Інвестиційні програми і проєкти, що передбачають здійснення заходів з енергозбереження будинків і споруд, повинні забезпечувати максимальну енергоефективність від їх реалізації.

Умовами спрямування коштів державного фонду регіонального розвитку є фінансування інвестиційних програм і проєктів, що мають на меті розвиток регіонів і відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних регіональних стратегіях розвитку.

Основними умовами оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів є їх відповідність таким критеріям:

1) для проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) – наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проєктної документації;

2) для проєктів будівництва (крім проєктів нового будівництва) – забезпечення дотримання комплексного підходу під час проєктування та фінансування об’єкта будівництва (здійснення комплексу відповідних робіт та заходів у будинку, будівлі, споруді будь-якого призначення в цілому);

3) календарний план реалізації проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) повинен становити від одного до трьох років. Для проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) загальною кошторисною вартістю від 50000 до 100000 тис. гривень, фінансування яких здійснювалося із залученням коштів державного фонду регіонального розвитку у попередніх роках та які за об’єктивних причин не було введено в експлуатацію відповідно до календарних планів їх реалізації, за рішенням регіональної комісії строк реалізації може бути продовжений до чотирьох років за умови, що такі проєкти буде реалізовано у поточному році. Для проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) вартістю понад 100000 тис. гривень строк реалізації може бути продовжений до п’яти років за таких же умов;

4) співфінансування з місцевих бюджетів в обсязі не менше 10 відсотків;

5) спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти державного фонду регіонального розвитку, забезпечувати подальше власне фінансування та їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством;

6) загальна кошторисна вартість проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) понад 10000 тис. гривень, а для інших проєктів – понад 1000 тис. гривень.

До оцінювання не допускаються проєкти щодо яких:

не надано на розгляд регіональної комісії необхідних документів (у тому числі тих, що подаються в електронному вигляді), визначених цим наказом, для участі у конкурсному відборі;

на момент подачі на конкурсний відбір для об’єктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) не забезпечено розроблення/коригування та затвердження проєктної документації з урахуванням прийнятих нових/змінених ДБН та ДСТУ та оптимальних рішень щодо співвідношення ціни та якості при здійсненні технічних та економічних розрахунків;

не забезпечено при плануванні фінансування пропорційного розподілу за роками обсягів фінансування з державного та місцевих бюджетів  відповідно до календарних планів реалізації проєктів.

Проєктні заявки, що були зареєстровані на платформі new.dfrr.minregion.gov.ua до 15 червня (включно) залишаються актуальними. При  необхідності коригування зазначених проєктних заявок, просимо надати відповідну інформацію за телефоном 71-89-281.

Всі інші проєкти потребують обов’язкової реєстрації на платформі new.dfrr.minregion.gov.ua після 15 червня, треба подавати повторно.

Пакет документів (у двох примірниках) надавати Департаменту фінансів облдержадміністрації за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 4, каб. 211.

Тел: 71-89-281

E-mail: odessabud@gmail.com

Сайт: http://new.dfrr.minregion.gov.ua/

Останній термін реєстрації заявок – 23.00 год., 10 грудня 2021 року.