На Одещині відбулась онлайн-зустріч з питань комунікаційної платформи для підтримки національних спільнот
13 листопада 2020 року відбулась робоча онлайн-зустріч з питань створення комунікаційної платформи для підтримки національних спільнот Одеської області, що здійснюється в рамках реалізації проекту Ради Європи «Захист національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні».
Раду Європи представили експерти Том Морінг, Михайло Подюк. До обговорення також долучились координаторка проекту (Страсбург) Анета Вітвіцька, спеціалістки проєкту Оксана Овчарук та Земфіра Кондур, асистентка проекту Євгенія Садовська, ІТ-консультант Ігор Коваленко та фахівці облдержадміністрації, відповідальні за реалізацію проекту.
Відбулось активне обговорення стану реалізації вказаного проекту. Учасники заходу ознайомились з бета-версією комунікаційної платформи «Багатонаціональна Одещина», висловили своє бачення варіантів розвитку платформи, наголосивши на тому, що вона повинна забезпечити ефективний обмін думками та ініціативами, сприяти налагодженню зв’язку між владою та національними спільнотами.
Учасники обговорили плани на період до грудня 2020 року та повідомили про вже здійснені напрацювання. Анета Вітвіцька задала тон всій розмові, підкресливши важливість створення комунікаційної платформи для національних спільнот Одеської області. Том Морінг вказав на необхідність врахування двох важливих моментів регіонального розвитку — повного включення національних меншин в процеси державотворення та збереження традиційних етнокультурних особливостей. Він наголосив на актуальності розбудови комунікацій як горизонтальних, так і вертикальних, як між громадськими організаціями, так і між органами публічного урядування та національно-культурними товариствами.
Михайло Подюк представив узагальнені дані та пропозиції, висловлені в процесі опитування, що проводилось серед зацікавлених громадських організацій Одещини протягом жовтня-листопада поточного року.
Ярослава Різникова та Надія Крет презентували структуру платформи, детально розповіли про розділи, розроблені за пропозиціями національних спільнот, й висловили своє бачення подальшої підтримки роботи сайту та його наповнення актуальною інформацією, необхідною для розбудови ефективних механізмів комунікації.
Довідково:
У серпні 2019 року Одеська облдержадміністрація подала заявку на участь у пілотній ініціативі «Допомога Ради Європи у розробці та реалізації комунікаційної стратегії для кращого спілкування з питань захисту національних меншин та мов меншин в Україні з метою кращого консультування національних меншин» та стала одним з переможців».